Skip to content

Czyszczenie BIK

Pani w banku przekazała ci informację, że nie udzieli ci pożyczki czy kredytu bo „jesteś w BIK’u”. A może doradca coś powiedział ci o BIG albo o Związku Banków Polskich? Są to wewnętrzne bazy danych branży finansowej w których znajdują się wszystkie udzielone kredyty (w BIK). Znajdują się tam także pożyczki gotówkowe czy kredyty hipoteczne z pełną historią spłaty – w tym także ze wszelkimi opóźnieniami w spłacie rat. Więc jeśli zdarzyły ci się opóźnienia w spłacie kredytu – za pewne przy braniu następnego kredytu będzie to miało negatywny wpływ na pewno na jego warunki a często także w ogóle możliwość jest uzyskania. Tak więc negatywną historię kredytową warto wyczyścić. Jest to możliwe w dużej części przypadków – a każdy z nich wymaga indywidualnej analizy.

Jak czyścimy BIK?

Jest to usługa polegająca na podjęciu różnego rodzaju czynności faktycznych jak i prawnych, których celem jest usunięcie zapisów w Biurze Informacji Kredytowej z negatywami informacjami takimi jak opóźnienia w spłacie. Zapisy te często blokują możliwość zaciągnięcia kredytu.

W pierwszym etapie działamy na zasadzie polubownego załatwienia sprawy z bankiem, którego takiego zapisu dokonał.

W drugim etapie – gdy jednak sprawy w sposób polubowny nie uda się załatwić – wytaczamy przeciwko bankowi dużo cięższe działa. Mamy taką możliwość gdyż na instytucje finansowe zapisy prawa nakładają bardzo konkretne wymagania – które często są, przez banki udzielające pożyczek czy kredytów, nie spełnianie.

W trzecim etapie załatwiania sprawy – kierujemy problem do właściwych instytucji zewnętrznych. I nie czarujmy się – banki ich nie lubią i omijają jak mogą. A takimi instytucjami są m.in.: Generalny Inspektor Danych Osobowych, Komisja Nadzoru Bankowego, Generalny Inspektor Danych Osobowych.

Gdy to nie działa – pozostają działania o najcięższym kalibrze czyli skierowanie sprawy do sądu.

Czyszczenie BIK – procedura

Najważniejszym elementem czyszczenia zapisów w Biurze Informacji Kredytowej jest analiza raportu tejże instytucji. Bez niego nie będziemy mieli informacji o wszystkich Twoich pożyczkach gotówkowych czy innych zobowiązaniach finansowych. Raport ten możesz pobrać tutaj: (link www.bik.pl). Bez raportu trudno będzie ruszyć ze sprawą do przodu. Jeśli masz problemy w uzyskaniu tego raportu – zgłoś się do nas. Pomożemy!!!

Analiza raportu BIK jest wstępem do przyszykowania odpowiednich pism do instytucji bankowych – tych których wpisy potrzebujemy wyczyścić.

Analiza raportu Biura Informacji Kredytowej jest także świetnym źródłem informacji do działań polegających na odzyskaniu prowizji za wcześniej spłacone kredyty – bardzo często nasi klienci otrzymują dodatkowe środki finansowe. A należą ci się one za wszystkie wcześniej spłacone kredyty konsumenckie zaciągnięte po 12.05.2011 roku. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj (link do  zwrot z prowizji).

Co zyskujesz dzięki współpracy z nami? Dlaczego warto z nami współpracować?

Jest wiele bardzo ważnych i istotnych powodów dlaczego warto to zrobić. A są nimi:

  1. Pewność wyboru – bo czyścimy BIK i inne wpisy od lat. Mamy w tej kwestii ogromne doświadczenie. I robimy to z bardzo dużą skutecznością.
  2. komfortu najlepszej oferty – bo będziemy walczyć o Ciebie. I czyszczenie wpisów nie będzie jedynym elementem naszych działań. Jednocześnie postaramy się odzyskać dla Ciebie prowizje za wcześniej spłacone kredyty czy pożyczki.
  3. oszczędność czasu wynikająca z profesjonalnej obsługi. My żyjemy naszą pracą – w tym produktami finansowymi i pożyczką gotówkową. Znamy kruczki, które stosują banki by zachęcić Ciebie akurat do ich oferty.
  4. pewność najlepszego wyboru – to pożyczkę dopasujemy do Ciebie a nie odwrotnie.
  5. Brak dodatkowych opłat i dbałość o klienta