Skip to content

Kredyt konsolidacyjny

Spłać wszystkie swoje kredyty i pamiętaj tylko o jednej racie…

Karta kredytowa, pożyczka gotówkowa, kredyt, limit w koncie – wielu z nas posiada co najmniej jeden z tych produktów kredytowych. O ile jednak obsługa jednego zobowiązania kredytowego jest w miarę prosta(pod warunkiem, że mamy środki na tę obsługę), to sprawa się komplikuje tym bardziej, im więcej mamy kart, pożyczek, kredytów. Trzeba bowiem pamiętać o terminach spłat, wysokości rat, w dodatku niekiedy w różnych bankach. W ferworze spraw codziennych zapominamy często, że istnieją rozwiązania znakomicie upraszczające i ułatwiające obsługę produktów kredytowych, a dodatkowo pozwalające zaoszczędzić na tej obsłudze. Rozwiązaniem takim jest kredyt konsolidacyjny. Zapewnia on szereg korzyści.

Po pierwsze to wygoda związana z posiadaniem jednej raty wynikającej z zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Dzięki temu nie trzeba już pamiętać o wielu ratach, terminach i zadłużeniach w różnych instytucjach finansowych. A do tego niektóre banki oferują kredyty w wysokości aż do 200.000 PLN, co dla wielu ludzi może być wystarczające do spłaty wszystkich posiadanych zobowiązań finansowych.

Po drugie to komfort wynikający z tego, że wysokość tej jednej raty kredytu konsolidacyjnego będzie niższa od sumy spłacanych wcześnie rat.

Po trzecie to oszczędność czasu, dzięki temu, że w wielu bankach procedury uzyskania kredytu zostały skrócone i uproszczone do niezbędnego minimum. Środki często są wypłacane nawet w jeden dzień. Akceptowany jest szeroki zakres źródeł dochodu, w tym umowa zlecenia,  umowa o dzieło oraz dochód z gospodarstwa rolnego. Ponadto istnieje możliwość otrzymania tego kredytu bez konieczności dostarczania opinii innych banków, jeśli informacja o kredycie jest w BIK.

Po czwarte to możliwość indywidualnego dostosowania oferty kredytu konsolidacyjnego do każdego klienta, wynikająca z długiego na rynku okresu kredytowania – nawet do 10 lat. Dzięki możliwości rozłożenia spłaty na dłuższy okres, raty kredytu mogą być odpowiednio mniejsze, dostosowane do zdolności kredytowej klienta i jego ewentualnych innych zobowiązań finansowych.   W takiej sytuacji klient może łatwiej uzyskać kredyt konsolidacyjny i zamienić dotychczasowe zobowiązania w jeden kredyt z niższą ratą.

Po piąte kredyt konsolidacyjny jest najlepszym rozwiązaniem dla uzyskania jak największej zdolności kredytowej. Często tylko ta forma kredytu gotówkowego pozwala na uruchomienie dodatkowych środków dla klienta.

Zważywszy na korzyści jakie zapewnia, kredyt konsolidacyjny jest więc ze wszech miar godny rozważenia.

Każdego naszego klienta traktujemy indywidualnie. Dla każdego z nich jest przygotowywana oddzielna oferta. Zapraszamy do placówek w Żarach, ul. Rynek 16, tel. (68) 374 23 05 lub 508 448 488 oraz w Żaganiu, ul. Słowackiego 1, tel. (68) 452 72 55 lub 508 558 588.

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 11,13% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 34 113,79 zł, całkowita kwota do zapłaty 48 095,79 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 7,20% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która wynosi obecnie 0,10% i marży banku w wysokości 7,10 p.p.), całkowity koszt kredytu 13 982,00 zł (w tym: prowizja 3 786,21 zł, odsetki 10 195,79 zł), umowa zawarta na okres 82 miesięcy, 81 miesięcznych rat równych w kwocie 587,11 zł, ostatnia rata 539,88 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 19.03.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.